Parafia pw. św. Antoniego Padewskiego w Lublinie
Codziennie o 17:15
Adoracja Najświętszego Sakramentu
Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w Naszej Parafii. Przyjdź! Jezus czeka na Ciebie!

X NIEDZIELA ZWYKŁA - 10 czerwca 2018 r.

1. Rozpoczęliśmy dzisiaj rekolekcje antoniańskie – czas naszego przygotowania do uroczystości odpustowych ku czci naszego Patrona – św. Antoniego Padewskiego. Rekolekcje prowadzi ks. dr Adam Jaszcz – wicekanclerz Kurii Metropolitalnej w Lublinie. Msze św. w poniedziałek i wtorek o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. W poniedziałek (11.06) o godz. 19.00 jubileuszowe spotkanie przeżyją członkowie Żywego Różańca. W czasie nabożeństw czerwcowych o godz. 17.30 modlić się będziemy nowenną do św. Antoniego. We wtorek (12.06) zapraszamy też na koncert organowy z motywami wokół Eucharystii i Ducha Świętego w wykonaniu Stanisława Diwiszka. Szczegółowy program najbliższych wydarzeń znajdziemy na banerze na ścianie kościoła. Zapraszamy do udziału.

2. Dzisiaj w Lublinie będzie miał miejsce Marsz dla Życia i Rodziny. Początek o godz. 15.00 przy KUL-u. Zakończy się wydarzeniami dla dzieci i koncertem na pl. Zamkowym. Na ciekawy FESTYN RODZINNY zaprasza też dzisiaj parafia księży Marianów z ul. Bazylianówka, szczegóły programu znajdziemy na plakacie w gablocie.

3. Również dzisiaj w kaplicy naszego kościoła o godz. 19.00 spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania oraz ich rodziców.

4. W środę, 13 czerwca, obchodzić będziemy Uroczystość ku czci naszego Patrona św. Antoniego z Padwy. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 10.30. O godz. 17.00 będzie w kościele Nabożeństwo Fatimskie. Główna Msza św. z procesją eucharystyczną o godz. 18.00. W czasie tej liturgii wprowadzimy Relikwie św. Maksymiliana Marii Kolbego. Znakami od lat towarzyszącymi odpustowi i związanymi ze św. Antonim są białe lilie i chleb. Poświęcone chleby można nabywać przed kościołem, składane z tej okazji dobrowolne ofiary są przeznaczone dla potrzebujących. Dziękujemy Grupie Charytatywnej za troskę o potrzebujących z naszej parafii. Lilie będą do nabycia w kiosku parafialnym od wtorku, będą poświęcane 13.06 na Mszach św. W uroczystość odpustową kancelaria parafialna będzie czynna tak jak w dni świąteczne.

5. W sobotę (16.06) kolejny dzień modlitwy w intencji małżeństw i rodzin naszej parafii. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 i adorację Najśw. Sakramentu do godz. 21.00. Tego dnia w godz. 9.00-13.00 przy naszym kościele w ramach akcji PARAFIA Z MISJĄ będą zbierane elektrośmieci i makulatura.

6. Na wyjazdy wakacyjne dla dzieci i młodzieży zapraszają Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży i Ruch Światło-Życie Archidiecezji Lubelskiej. Szczegóły znajdziemy na plakatach i stronach internetowych tych wspólnot.

7. W najbliższą niedzielę (17.06) zapraszamy w godz. 15.00-17.30 na organizowany przy naszym kościele FESTYN PARAFIALNY. Występy dzieci, zespołów muzycznych, zaproszonych gości, zabawy dla dzieci i wiele innych atrakcji czeka na uczestników. Zapraszamy do udziału.

8. Bóg zapłać za ofiary: KR św. Marii Magdaleny – 400 zł, KR św. Jadwigi Królowej – 200 zł, bezimiennie 3x100 zł i 50 zł. Dziękujemy też za dzisiejsze ofiary na tacę z przeznaczeniem na remonty naszego kościoła. Na ten cel przeznaczymy również tacę w dniu jutrzejszym i w dzień odpustu.

9. Jest prasa katolicka - tygodniki „Niedziela” i „Gość niedzielny”. W kiosku parafialnym jest najnowszy numer „Egzorcysty”, jest tam też do nabycia czerwcowy numer „Głosu św. Antoniego”, gdzie m.in. znajdziemy program rekolekcji.

10. W minionym tygodniu odeszli do domu Ojca z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Anna KWAŚNIEWSKA zam. przy ul. Niepodległości 28,
+ Marek ETRYCH zam. przy ul. Tumidajskiego 20,
+ Helena ZAJĄC zam. przy ul. Niepodległości 4.

Niedziela
   7.00, 9,00, 10.30,
   12.00, 18.00

Dzień powszedni
   7.00, 7.30, 18.00

Adoracja
Najświętszego Sakramentu

   pn-pt, 8.00-18.00

Nowenna
do NMP Nieustającej Pomocy

   środa, 17.45

Nabożeństwa okresowe
   17.15

                             więcej...

zobacz

Sakramenty

I Komunia Święta

Bierzmowanie

Poprzednia wersja strony

iii

strony 

     

 

 

Strona używa plików cookie. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na zapisywanie plików cookie na urządzeniu użytkownika w zależności od konfiguracji przeglądarki.