Parafia pw. św. Antoniego Padewskiego w Lublinie
Adoracja Najświętszego Sakramentu
Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w Naszej Parafii. Przyjdź! Jezus czeka na Ciebie!

ŚRODA POPIELCOWA - 10 lutego 2016 r.

1. Dziękujemy za udział w Nabożeństwie Czterdziestogodzinnym, za poprowadzenie modlitw, za nocne czuwanie. Niech Dobry Bóg wysłucha modlitw, nagrodzi trud i czas poświęcony dla Niego oraz pozwoli owocnie pod natchnieniem Jego Ducha przeżyć Wielki Post.


2. Msze święte z posypaniem głów pobłogosławionym popiołem o godz. 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00. O godz. 17.15 Gorzkie Żale i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Dzisiaj obowiązuje post ścisły, tzn. poza wstrzemięźliwością od pokarmów mięsnych dla osób powyżej 14 roku życia, jest to też ograniczenie dla osób w wieku 18-60 lat ilości posiłków do jednego pełnego i dwóch skromnych. Dziś mija również 5. rocznica śmierci księdza abpa Józefa Życińskiego. Pamiętajmy o nim w modlitwie.


3. W piątki zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej: o godz. 16.00 - dla dzieci, o 17.00 - dla dorosłych i po Mszy św. wieczorowej - dla młodzieży. Rekolekcje wielkopostne będą w dniach 13-16 marca i poprowadzi je ks. Rafał Olchawski.


4. Jutro – 11 lutego, we wspomnienie NMP z Lourdes obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy zwłaszcza na Mszę św. z udziałem chorych i osób w podeszłym wieku o godz. 9.00. Zachęcamy też do udziału w dniu skupienia organizowanym w najbliższą sobotę przez Parafialny Sztab ŚDM. Szczegóły znajdziemy w gablocie.


5. Przypominamy o całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w naszym kościele w dni powszednie między godz. 8.00 a 18.00. Dzisiaj wystawienie Najśw. Sakr. będzie od godziny 10.00 do 16.30.


6. Papież Franciszek w orędziu na tegoroczny Wielki Post napisał m.in.: Miłosierdzie Boże zmienia serce człowieka i pozwala mu doświadczyć wiernej miłości, sprawiając, że i on staje się zdolny do miłosierdzia. Wciąż odnawiającym się cudem jest fakt, że miłosierdzie Boże może opromienić życie każdego z nas, pobudzając nas do miłości bliźniego i tego, co tradycja Kościoła nazywa uczynkami miłosierdzia względem ciała i duszy.[...] Dlatego życzyłem sobie, „aby chrześcijanie zastanowili się podczas Jubileuszu nad uczynkami miłosierdzia względem ciała i duszy. Będzie to sposób na obudzenie naszego sumienia, często uśpionego w obliczu dramatu ubóstwa, a także na wchodzenie coraz głębiej w serce Ewangelii, gdzie ubodzy są uprzywilejowani przez Boże miłosierdzie” (Misericordiae Vultus, 15). Wychodząc naprzeciw prośbie Papieża pragniemy zaproponować jako lekturę na Wielki Post małą książeczkę Marii Braun-Gałkowskiej pt. ROK ŁASKAWY. Rozważania o Roku Miłosierdzia. Znajdziemy w niej m.in. bardzo ciekawe refleksje nad uczynkami miłosierdzia. Książeczkę będzie można nabyć przy wyjściu z kościoła w formie dobrowolnej ofiary, która wesprze fundusz Światowych Dni Młodzieży w parafii. Zapraszamy również w niedziele Wielkiego Postu do przyjścia 5 minut przed rozpoczęciem Mszy św. – będziemy mogli posłuchać fragmentów Dzienniczka św. s. Faustyny.

Niedziela
   7.00, 9,00, 10.30,
   12.00, 18.00

Dzień powszedni
   7.00, 7.30, 18.00

Adoracja
Najświętszego Sakramentu

   pn-pt, 8.00-18.00

Nowenna
do NMP Nieustającej Pomocy

   środa, 17.45

Nabożeństwa okresowe
   17.15

                             więcej...

zobacz

Sakramenty

I Komunia Święta

Bierzmowanie

Poprzednia wersja strony

iii

strony 

     

 

 

Strona używa plików cookie. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na zapisywanie plików cookie na urządzeniu użytkownika w zależności od konfiguracji przeglądarki.