Parafia pw. św. Antoniego Padewskiego w Lublinie
Adoracja Najświętszego Sakramentu
Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w Naszej Parafii. Przyjdź! Jezus czeka na Ciebie!

V NIEDZIELA ZWYKŁA - 7 lutego 2016 r.

1. Dziękujemy za posługę słowa o. Zbigniewowi Kotlińskiemu - redemptoryście. z Kazachstanu. W dzień kiedy pomagamy Kościołowi na Wschodzie zachęcamy przy wyjściu do wsparcia ofiarą podejmowanych przez o. Zbigniewa działań.


2. Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00. Bezpośrednio po niej rozpocznie się nabożeństwo 40 godzinne – to sięgająca w początkach XIII w. forma modlitwy przed Najśw. Sakramentem, która pomaga wiernym przygotować się do wejścia w Wielki Post i jest pewną formą wynagrodzenia za grzechy uczynione w ostatnich dniach karnawału. W Polsce rozpowszechnione szeroko od XVIII w. miała też często charakter błagalny z prośbą o odwrócenie klęsk żywiołowych i niebezpieczeństw zagrażających ojczyźnie. Program czuwania dla mieszkańców poszczególnych ulic znajdziemy w gablocie i Głosie św. Antoniego, zachęcamy do modlitwy.


3. W najbliższą środę - środę popielcową rozpoczniemy Wielki Post. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00. Nabożeństwa Wielkopostne: Gorzkie Żale w środy o godz. 17.15, w niedzielę z kazaniem Pasyjnym również o 17.15. Droga Krzyżowa w piątki o godz. 16.00 dla dzieci, o 17.00 dla dorosłych i po Mszy św. wieczorowej (o godz. 18.45) dla młodzieży.

 

4. W środę o godz. 19.30 w Domu Katechetycznym odbędzie się spotkanie grupy misyjnej, zapraszamy.

 

5. We czwartek, 11 lutego, wspomnienie NMP z Lourdes, obchodzimy w całym Kościele Światowy Dzień Chorego. Msza św. z udziałem chorych będzie o godz. 9.00, udzielany będzie też sakrament namaszczenia chorych.

 

6. W najbliższą sobotę - 13 lutego, organizowany jest dzień skupienia dla osób zaangażowanych w ŚDM w naszej parafii – wolontariuszy, sztabu parafialnego, przyjmujących rodzin. Szczegóły znajdziemy w gablocie i na stronie internetowej parafii, zapisy w kancelarii.

 

7. Zarząd Stowarzyszenia „Nasze Orlęta”, Dyrektor szkoły i Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 im. Orląt Lwowskich zwracają się z prośbą o wsparcie działalności wspomnianego stowarzyszenia poprzez przekazanie na jego rzecz 1% podatku dochodowego za rok 2015. Środki m.in. zostaną wykorzystane do wsparcia dzieci o trudnej sytuacji materialnej a objętych pracą wychowawczą przez świetlicę działającą przy naszej parafii. Więcej informacji znajdziemy w gablocie.

 

8. Bóg zapłać za ofiary: Kółko Różańcowe św. Agaty - 260 zł, uczestnicy balu karnawałowego – 400 zł, goście odwiedzający naszą parafię – 200 zł, bezimiennie – 2x50 zł, 100 zł i 200 zł.

 

9. Jest prasa katolicka, „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Głos św. Antoniego”. Są też nowe numery czasopism: „Różaniec”, „Egzorcysta”, a dla dzieci „Anioł Stróż”.

 

10. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszła do Pana:
+ Zofia NOBIS zam. przy ul. Niepodległości 16

Niedziela
   7.00, 9,00, 10.30,
   12.00, 18.00

Dzień powszedni
   7.00, 7.30, 18.00

Adoracja
Najświętszego Sakramentu

   pn-pt, 8.00-18.00

Nowenna
do NMP Nieustającej Pomocy

   środa, 17.45

Nabożeństwa okresowe
   17.15

                             więcej...

zobacz

Sakramenty

I Komunia Święta

Bierzmowanie

Poprzednia wersja strony

iii

strony 

     

 

 

Strona używa plików cookie. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na zapisywanie plików cookie na urządzeniu użytkownika w zależności od konfiguracji przeglądarki.