Parafia pw. św. Antoniego Padewskiego w Lublinie
Adoracja Najświętszego Sakramentu
Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w Naszej Parafii. Przyjdź! Jezus czeka na Ciebie!

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY - 27 grudnia 2015 r.

1. W godzinach popołudniowych kościół będzie dzisiaj otwarty, zachęcamy do nawiedzania świątyni i modlitwy przy szopce w intencji naszych Rodzin.
2. W poniedziałek o godz. 16.00 spotkanie opłatkowe ma w Domu Katechetycznym Legion Maryi.
3. We czwartek (31 XII) zakończenie Starego Roku, uroczyste nieszpory o godz. 17.30, po nich Msza św. Dziękczynna. Msza św. na powitanie Nowego Roku o godz. 0.15.
4. W piątek (1 I) Nowy Rok - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. jak w niedzielę. Tego dnia wypada też I piątek miesiąca. Jest to też dzień imienin bpa Mieczysława Cisło, pamiętajmy w modlitwie o dostojnym Solenizancie.
5. Najbliższa sobota (2 I) jest I sobotą miesiąca – zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczorowej.
6. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00.

7. Mających problem z alkoholem i potrzebujących porady, zapraszają przedstawiciele grupy AA pełniący dzisiaj dyżur w sali Domu Katechetycznego w godzinach 17.00-19.30.

8. Jutro, w poniedziałek 28 grudnia od godz. 15.30 rozpoczniemy wizytę duszpasterską u mieszkańców bloków Niepodległości 1 i 1G. we wtorek (30 XII) odwiedzimy: Niepodległości 2, 3, 4, w środę (30XII) – Niepodległości 5, 6, 7, w sobotę (2 I) od godz. 9 – Trześniowska od Świdnickiej, Nasturcjowa, Żurawinowa, Forsycjowa, Żonkilowa, Kminkowa, Wawrzynowa, Jeżynowa, Szarotkowa, Dereniowa, Pigwowa, Paprociowa, Palmowa, Daktylowa, od godz. 15.00 – Niepodległości 7A, 7B, 7C, 7D, 8
Jako duszpasterze przychodzimy, aby się modlić o Boże błogosławieństwo na Nowy Rok i pobłogosławić mieszkanie, jest to czas poznania bliżej spraw, którymi żyją parafianie i rozpoznanie wyzwań związanych z misją Kościoła, która przechodzi przez konkretne środowiska rodzin. Pragniemy uaktualnić też dane odnoszące się do osób, które faktycznie mieszkają na terenie naszej parafii. W tym roku zostawimy też do wypełnienia anonimową krótką ankietę, przyniesioną później do kościoła, która pozwoli nam poznać bliżej środowisko naszych wiernych i propozycje odnoszące się do funkcjonowania parafii. Ofiara tradycyjnie przy tej okazji jest składana na potrzeby Wspólnoty Kościoła. Mamy wstępnie w planach kontynuację prac remontowych w pomieszczeniach ogólnodostępnych plebanii i domu katechetycznego, trwałe zabezpieczenie Najświętszego Sakramentu na czas adoracji, wymianę niektórych urządzeń i instalacji w kościele oraz izolację fundamentów we wszystkich budynkach. Plan wizyty podawać będziemy w niedzielę na najbliższy tydzień - prosimy o zarezerwowanie sobie czasu na wspólną modlitwę i spotkanie z duszpasterzem. Rodzina winna być w komplecie, oczekując, dom przygotowany - krzyż, świece, Pismo Święte, woda święcona, zeszyty do religii dzieci, młodzieży szkolnej. Rodziny niemogące przyjąć księdza w oznaczonym terminie mogą uzgodnić inny termin. W tych dniach woda poświęcona będzie w przedsionku kościoła.
Księżom towarzyszą ministranci i harcerze, otrzymane ofiary gromadzą na wakacyjne wyjazdy formacyjne i środki na organizację spotkań w ciągu roku..
9. Bóg zapłać za ofiary: z racji otrzymanego opłatka mieszkańcy bloku Niepodległości 7A – 350 zł, grupa AA – 50 zł oraz bezimiennie 200 i 500 zł.
10. Przy wyjściu z kościoła jest jeszcze możliwość nabycia kalendarzy parafialnych na Rok 2016. Jest w nich wiele dodatkowych informacji związanych z życiem liturgicznym naszej wspólnoty. Nabycie kalendarza wspiera fundusz ŚDM w parafii.

11. W minionym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty:
+ Zofia Pydyś zamieszkała przy ul. Rudnickiej

Niedziela
   7.00, 9,00, 10.30,
   12.00, 18.00

Dzień powszedni
   7.00, 7.30, 18.00

Adoracja
Najświętszego Sakramentu

   pn-pt, 8.00-18.00

Nowenna
do NMP Nieustającej Pomocy

   środa, 17.45

Nabożeństwa okresowe
   17.15

                             więcej...

zobacz

Sakramenty

I Komunia Święta

Bierzmowanie

Poprzednia wersja strony

iii

strony 

     

 

 

Strona używa plików cookie. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na zapisywanie plików cookie na urządzeniu użytkownika w zależności od konfiguracji przeglądarki.