Parafia pw. św. Antoniego Padewskiego w Lublinie
Adoracja Najświętszego Sakramentu
Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w Naszej Parafii. Przyjdź! Jezus czeka na Ciebie!

III Niedziela Adwentu - 13 grudnia 2015 r.

1. Rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe, otaczajmy modlitwą naszych rekolekcjonistów: ks. dra hab. prof. KUL Krzysztofa Jeżynę, który będzie głosił nauki dla dorosłych i młodzieży oraz ks. Piotra Drozda – Moderatora Diecezjalnego Ruchu Światło-Życie, który spotka się z dziećmi. Spotkania dla dorosłych w poniedziałek, wtorek i środę z nauką ogólną o godz. 6.00, 9.00 oraz o godz. 17.00 i 18.30. Młodzież zapraszamy dzisiaj na spotkanie po Mszy św. o godz. 18.00. Dzieci spotkają się na Mszach św. w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 15.30. Tradycyjnie podczas rekolekcji zbierana jest taca, ofiary w ostatnim dniu przeznaczone będą do dyspozycji Księży Rekolekcjonistów. Spowiedź zasadniczo będzie w poniedziałek i wtorek, będą księża goście skorzystajmy z ich obecności, nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią niedzielę. Chorych prosimy o ofiarowanie cierpienia w intencji naszych rekolekcji.

2. Chorych niemogących przyjść do kościoła odwiedzimy z posługą sakramentalną w środę 23 XII w godzinach przedpołudniowych – prosimy o zgłaszanie adresów takich osób.

3. W poniedziałek 14 XII obchodzić będziemy 29 rocznicę poświęcenia krzyża, placu i kaplicy tymczasowej, niech to będzie czas wdzięczności Panu Bogu i ludziom
4. W środę - 16 dzień miesiąca, dzień szczególnej modlitwy za Kościół, Ojca Świętego. Po Mszy św. o godz. 18.30 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy na adorację i modlitwę wspólnie z młodzieżą do godz. 21.00.
5. 16 grudnia rozpoczniemy też po Mszy św. o g. 17.00 Nowennę przed Uroczystością Narodzenia Pańskiego. W następne dni będzie o godz. 17.45. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie o godz. 16.45
6. 8 XII rozpoczął się w Kościele Nadzwyczajny Rok Święty Jubileusz Miłosierdzia. Dzisiaj otwarta będzie Brama Miłosierdzia w Archikatedrze Lubelskiej. Zachęcamy do odmawiania modlitwy towarzyszącej temu okresowi. Teksty są wyłożone przy ołtarzu Jezusa Miłosiernego. Znakiem Roku Miłosierdzia w naszej parafii będzie m.in. dodatkowy dyżur w konfesjonale w piątki w godz. 15.00-18.00.
7. Przy wyjściu z kościoła zachęcamy do podejścia i zainteresowania się bardzo pięknie wykonanymi świątecznymi ozdobami na kiermaszu organizowanym przez działającą przy naszej parafii Świetlicę dla dzieci. Możemy w ten sposób wesprzeć ich działalność. Do nabycia są też świece Caritas na wigilijny stół. Za tydzień z kiermaszem różnych wydań Pisma św. przybędą do nas księża Pauliści.
8. Można jeszcze nabyć Głos św. Antoniego. Znajdziemy w nim program rekolekcji i plan wizyty duszpasterskiej oraz ciekawe artykuły i zdjęcia związane z życiem naszej parafii. Do nabycia są też jeszcze nasze parafialne kalendarze na Rok 2016.
9. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na Seminarium Duchowne, klerykowi Mateuszowi za posługę. Przy stoisku kiermaszowym znajdziemy kalendarze przygotowane przez seminarium.
10. Bóg zapłać za ofiary: bezimiennie 100 i 200 zł., z racji otrzymanego opłatka wpłynęły ofiary od mieszkańców bloku: verte.... Bóg zapłać za złożone ofiary, Bóg zapłać za trud doręczenia opłatka. Jest jeszcze do wzięcia opłatek dla mieszkańców bloku Niepodległości 7 D oraz z ul. Trześniowskiej OSIEDLE.

11. Przypominamy o możliwości nabywania prasy katolickiej. W Niedzieli są teksty i zdjęcia naszych parafian m.in. o inauguracji 1050. rocznicy Chrztu Polski, o KSMie. W kiosku jest również Gość Niedzielny i inne czasopisma. Znajdziemy tam także karty świąteczne, szopki, zestawy kolędowe: pasyjki, lichtarze, kropidła, świece oraz ciekawe pozycje książkowe. Prosimy o zainteresowanie.
12. Z naszej społeczności parafialnej odeszły w minionym tygodniu:
+ Karolina PIECZYKOLAN zamieszkała przy ul. Modrzewiowej
+ Salomea MAZUR zamieszkała przy ul. Daszyńskiego 11.

Niedziela
   7.00, 9,00, 10.30,
   12.00, 18.00

Dzień powszedni
   7.00, 7.30, 18.00

Adoracja
Najświętszego Sakramentu

   pn-pt, 8.00-18.00

Nowenna
do NMP Nieustającej Pomocy

   środa, 17.45

Nabożeństwa okresowe
   17.15

                             więcej...

zobacz

Sakramenty

I Komunia Święta

Bierzmowanie

Poprzednia wersja strony

iii

strony 

     

 

 

Strona używa plików cookie. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na zapisywanie plików cookie na urządzeniu użytkownika w zależności od konfiguracji przeglądarki.