Parafia pw. św. Antoniego Padewskiego w Lublinie
Adoracja Najświętszego Sakramentu
Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w Naszej Parafii. Przyjdź! Jezus czeka na Ciebie!

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA - 20 września 2020 r.

1. W sali ŚDM spotykają się dzisiaj o godz. 19.00 koordynatorzy wspólnot i grup parafialnych.

2. Szafarze nadzwyczajni Komunii Św. mają swoje spotkanie w poniedziałek (21.09) o godz. 19.00 w kaplicy.

3. Kandydaci do sakr. bierzmowania mają w najbliższą środę (23.09) o godz. 18.45 liturgię pokutną ze spowiedzią. W piątek (25.09) na Mszy św. o godz. 18.00 bp Artur Miziński udzieli im sakramentu bierzmowania. Tego dnia Różaniec do Siedmiu Boleści Najświętszej Dziewicy Maryi Grupa Misyjna poprowadzi po wieczornej Mszy św. w kaplicy.

4. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. przeżyją w sobotę (26.09) swoją I spowiedź. Grupy klasowe z rodzicami spotkają się w kościele w określonych im czasie w godz. 9.00-13.00. W najbliższą niedzielę (27.09) na Mszy św. o godz. 11.45 i 13.00 przeżywać będziemy uroczystość I Komunii Św. Otoczmy modlitwą dzieci i ich rodziny.

5. Informację o przygotowywaniu kolejnych grup do I Komunii Św. i sakr. bierzmowania podamy w następną niedzielę.

6. Zapraszamy chłopców do włączania się w posługę ministranta. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Pawłem. Dzisiaj (20.09) o godz. 19.00 w kaplicy ma miejsce spotkanie dla rodziców chłopców, którzy są zaangażowani w naszej parafii w Liturgiczną Służbę Ołtarza. 

7. Przypominamy o możliwości zapisywania dzieci w wieku 7-15 lat na zajęcia do świetlicy prowadzonej przy naszej parafii. Świetlica jest czynna w dni powszednie w godz. 15.00-19.00, wejście jest od ul. Kasztanowej.

8. Narzeczonych planujących w najbliższym roku zawarcie sakr. małżeństwa zapraszamy do włączenia się w przygotowanie do tego wydarzenia. Zapisy na jesienny cykl (październik-listopad) trwają w kancelarii do końca września. Spotkania dla narzeczonych będą w niedziele o godz. 16.00.

9. W tym tygodniu kl. Paweł Watras kończy miesięczny pobyt w naszej parafii, życzymy dalszego dojrzewania do posługi kapłańskiej i owocnego jej wypełniania w przyszłości. Jako parafia tym bardziej będziemy towarzyszyć w modlitwie.

10. Lubelskie Stowarzyszenie Ochrony Zdrowia Psychicznego zaprasza na bezpłatne konsultacje w ośrodku "In Corde" przy ulicy Lwowskiej 12, szczególnie osoby bądź ich bliskich, którzy doświadczają trudności w codziennym życiu, nie radzą sobie z emocjami i stresem lub mają problem z używaniem alkoholu bądź innych substancji. Oferowana jest pomoc psychologiczna, możliwość konsultacji z psychiatrą, terapeutą uzależnień i pracownikiem socjalnym. Więcej informacji i możliwość konsultacji mamy dzisiaj przez spotkanie z przedstawicielką Stowarzyszenia, którą znajdziemy przy stoliku przed drzwiami głównymi kościoła.

11. W kiosku parafialnym znajdziemy aktualną prasę katolicką: „Niedzielę”, „Gościa Niedzielnego” oraz „Głos św. Antoniego”.

12. Bóg zapłać za złożone w ostatnich dniach ofiary na prace remontowe: KR MB Licheńskiej – 240zł i bezimiennie – 100zł i 2x200zł. W następną niedzielę (27.09) taca będzie przeznaczona na remonty budynków parafialnych.

13. W miniony tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności:

+ Elżbieta STROJEK, lat 53 zamieszkała przy ul. Niepodległości 11.

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 13 września 2020 r.

1. Dzisiaj z racji 13. dnia miesiąca zapraszamy po Mszy św. o godz. 18.00 na nabożeństwo fatimskie.

2. W poniedziałek (14.09) Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze św. o godz. 7.00, 7.30 oraz 18.00. Uroczystość odpustową przeżywa Bazylika oo. dominikanów na Starym Mieście i w naszym dekanacie parafia przy ul. Pogodnej.

3. W środę (16.09) po Mszy św. o godz. 18.00 z racji 16. dnia miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00, zapraszamy do modlitwy w intencjach Ojca Świętego, Kościoła i rodzin naszej parafii.

4. W piątek (18.09) obchodzić będziemy święto św. Stanisława Kostki – Patrona Polski oraz dzieci i młodzieży, zapraszamy szczególnie do udziału we Mszy św. o godz. 18.00 i modlitwy za młode pokolenie.

5. Koordynatorzy oraz odpowiedzialni wspólnot i grup parafialnych będą mieli swoje spotkanie w niedzielę 20.09 o godz. 19.00 w sali ŚDM.

6. W ostatnią środę (9.09) Ksiądz Abp Stanisław Budzik ustanowił nowych lektorów, wśród nich 7. z naszej parafii, gratulujemy im i życzymy gorliwego wypełniania swojego zadania w naszej wspólnocie. Ks. Pawłowi dziękujemy za troskę o Liturgiczną Służbę Ołtarza.

7. Harcerki i harcerze działający przy naszej parafii rozpoczęli swoje zajęcia, zapraszają dzieci i młodzież do włączenia się w ich formację. Zbiórki zaczynają się przy Domu Katechetycznym w soboty o godz. 9.00. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Michałem.

8. Narzeczonych planujących w najbliższym roku zawarcie sakr. małżeństwa zapraszamy do włączenia się w przygotowanie do tego wydarzenia. Zapisy na jesienny cykl (październik-listopad) trwają w kancelarii do końca września. Spotkania dla narzeczonych będą w niedziele o godz. 16.00. Przypominamy, że narzeczeni planujący sakr. małżeństwa powinni się zgłosić do kancelarii parafialnej min. 6 miesięcy przed ślubem.

9. Filia Miejskiej Biblioteki Publicznej działająca przy naszej parafii oraz Teatr Andersena zapraszają dzieci w najbliższy poniedziałek (14.09) o godz. 16.00 na przedstawienie pt. Improwizowana księżniczka. Spektakl odbędzie się na placu przed drzwiami głównymi do Domu Katechetycznego.

10. Przekazujemy do wiadomości, że uroczystość I Komunii Świętej będziemy przeżywać w niedzielę 27 września br. na Mszach św. o godz. 11.45 (będzie tym samym przesunięta Msza św. z godz. 12.00) oraz o godz. 13.00. Sakrament bierzmowania będzie udzielany 25 września (piątek) na Mszy św. o godz. 18.00. Prosimy całą wspólnotę parafialną o modlitwę w intencji dzieci i młodzieży przygotowujących się do w/w sakramentów oraz ich rodzin.

11. Prasa katolicka - tygodniki: „Niedziela” i „Gość Niedzielny” dostępny jest w kiosku parafialnym. Przed kościołem do nabycia jest kolejny, wrześniowy numer „Głosu św. Antoniego”. Zachęcamy do zainteresowania.

12. Bóg zapłać za złożone w ostatnich dniach ofiary na remonty budynków parafialnych: bezimiennie – 4x100zł, 150zł i 500zł, na konto – 60zł. W ostatnim tygodniu rozpoczęte zostały prace w głównym budynku plebanii.

13. Dzisiaj zbierane są w kościołach ofiary na „Fundusz ewangelizacji w środkach społecznego przekazu”, skarbonka na ten cel stoi przy stopniu ołtarza obok ambonki. Bóg zapłać za wsparcie.

14. W miniony tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:
+ Maria KOWALIK, lat 92 zamieszkała przy ul. Daszyńskiego 11,
+ Stanisław KUNASZEWSKI, lat 87 zamieszkały przy ul. Niepodległości 9A,
+ Barbara KOPACZEWSKA, lat 68 zamieszkała przy ul. Daszyńskiego 11.

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 6 września 2020 r.

1. Dziękujemy za dzisiejszą posługę ks. Zdzisławowi Prusaczykowi SAC – pallotynowi i misjonarzowi. Przy wyjściu z kościoła zachęcamy do wsparcia ofiarami budowy przedszkola i jego wyposażenia w pallotyńskiej parafii w KINONI w Rwandzie. Grupa misyjna zorganizowała okoliczności kiermasz misyjny, zapraszamy również do podejścia.

2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 zmiana tajemnic różańcowych. O godz. 19.00 spotkanie w kościele mają osoby przygotowujące się do sakramentu bierzmowania.

3. W najbliższy wtorek (8.09) przeżywać będziemy święto Narodzenia NMP, porządek Mszy św.: godz. 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00. Poświęcenie ziarna siewnego będzie na Mszy św. o godz. 18.00.

4. Grupa Charytatywna rozpoczyna dyżury z wydawaniem produktów żywnościowych dla potrzebujących. Punkt otwarty będzie w Domu Katechetycznym w środy w godz. 12.00-14.00.

5. Osoby mające zdolności wokalne zapraszamy do włączenia się do Parafialnego Chóru INSPIRANTE. Próby w Domu Katechetycznym we wtorki i czwartki w godz. 19-20.30.

6. Świetlica działająca przy naszej parafii zaprasza dzieci i młodzież w wieku 7-15 lat do włączenia się w jej zajęcia. Można w świetlicy uzyskać pomoc w odrabianiu lekcji i miło spędzić czas na ciekawych zajęciach rozwijających zainteresowania. Zajęcia odbywają się w godz. 15.00-19.00, wejście do budynku Domu Katechetycznego od ul. Kasztanowej. Świetlica poszukuje też osoby o wykształceniu pedagogicznym, która chciałaby podjąć pracę jako wychowawca.

7. W miesiącach październik-listopad planujemy jesienny cykl przygotowania do małżeństwa (drugi będzie w miesiącach koniec stycznia-marzec). Spotkania odbywać się będą w niedziele w godz. 16.00-17.30. Planujących ślub prosimy o zapisywanie się w kancelarii. Przypominamy też, że Poradnia Rodzinna czynna jest we wtorki w g. 17.00-19.00.

8. Zachęcamy do sięgnięcia po prasę katolicką: „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”. W kiosku parafialnym znajdziemy także podręczniku do nauki religii.

9. Bóg zapłać za ofiary: bezimiennie – 100zł, na konto – 1200zł, 30.08 zebraliśmy na tacę z przeznaczeniem na prace remontowe 10 969,50zł.

10. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności:
+ Stanisław ZABIELSKI, lat 81zamieszkały przy ul. Tumidajskiego 8.

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA - 30 sierpnia 2020 r.

1. KOMUNIKAT Metropolity Lubelskiego abpa Stanisława Budzika

(https://archidiecezjalubelska.pl/blog/zaproszenie-metropolity-lubelskiego-na-uroczystosci-maryjne-2020/ ).

2. W naszej wspólnocie parafialnej witamy ponownie po latach s. Dominikę Lis. Podobnie jak wcześniej będzie katechizowała w Szkole Podstawowej. Dzisiaj miesięczne praktyki w naszej parafii rozpoczyna też Paweł Watras - alumn V roku MSD w Lublinie. Otaczamy ich modlitwą i życzymy dobrego odnajdywania się w naszym środowisku.

3. We wtorek – 1 września, przypada 81. rocznica wybuchu II Wojny Światowej, pamiętajmy w modlitwie o ofiarach wojny i módlmy się o pokój. Tego dnia Mszą św. o godz. 8.00 rozpoczniemy nowy rok szkolny i katechetyczny. Zapraszamy nauczycieli, wychowawców, młodzież, dzieci i rodziców do wspólnej modlitwy. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 7.30. Od 1.09 wracamy też do dyżurów w kancelarii parafialnej wg normalnego porządku tj. poniedziałek-piątek w godz. 7.30-8.00 i 17.00-17.45, sobota godz. 7.30-8.00 oraz spowiadania w czasie Mszy św. o godz. 18.00.

4. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca, to dodatkowe okazje do spowiedzi. We czwartek (3.09) zapraszamy wspólnie z parafialnymi członkami Towarzystwa Przyjaciół MSD w Lublinie na godz. 17.00 na różaniec w intencji alumnów i o nowe powołania kapłańskie. W pierwszy piątek popołudniowa spowiedź od g. 16.00, dodatkowa Msza św. o godz. 16.30. Przed południem odwiedzimy chorych z posługą duszpasterską, prosimy o zainteresowanie o chorych i zgłoszenie ich w kancelarii parafialnej. W sobotę (5.09) dodatkowa adoracja Najśw. Sakramentu z czuwaniem pierwszosobotnim po Mszy wieczornej.

5. W przyszłą niedzielę (6.09) wracamy do Mszy św. z udziałem dzieci o godz. 10.30 w Dolnym Kościele. Prosimy zwłaszcza o obecność rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. planowanej na 27.09, przekażemy na spotkaniu szczegóły dot. uroczystości i sposób bezpośredniego przygotowania. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o g. 12.00 będzie też zmiana tajemnic różańcowych. Na godz. 19.00 zapraszamy zaś na spotkanie młodzież przygotowującą się do sakr. bierzmowania planowanego na 25.09.

6. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę autokarową w niedzielę 6.09 na uroczystości MB Kębelskiej w Wąwolnicy. Wyjazd o godz. 8.30, zapisy z wpłatą kosztów w wysokości 30 zł w kiosku parafialnym.

7. W niedzielę – 6 września – w parafii pw. św. Agnieszki uroczystość odpustowa ku czci Matki Bożej Pocieszenia. Główna Msza św. o g. 12.00.

8. Bóg zapłać za ofiary na prace remontowe: bezimiennie – 50zł i 100zł, na konto 110 zł. Dziękujemy również za złożone dzisiaj ofiary na tacę. Do skarbonki przy drzwiach kościoła zbierane są dzisiaj ofiary na Fundusz wspierania nauki chrześcijańskiej.

9. Jest prasa katolicka: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. W kiosku parafialnym można też nabyć podręczniki do nauki religii.

10. Przypominamy o obowiązujących nas w kościele zasadach sanitarnych, ich szczególnym wyrazem jest zasłanianie ust i nosa. Dziękujemy tym, którzy bardzo poważnie to realizują.

11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności:
+ BARBARA BONDARUK, lat 69 zamieszkała przy ul. Niepodległości 13A.

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA - 23 sierpnia 2020 r.

1. We wtorek (25.08) po Mszy św. o godz. 18.00 modlitewne maryjne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem w intencji o powrót do zdrowia Weroniki – uczennicy Biskupiaka, która zachorowała na nowotwór, poprowadzi w naszym kościele młodzieżowa grupa modlitewna z parafii pw. św. Krzyża w Lublinie. Czuwanie zakończy się o godz. 20.00, zapraszamy do udziału.

2. W środę (26.08) obchodzić będziemy Uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00. Kancelaria parafialna będzie czynna na zasadzie dyżuru świątecznego jak w niedzielę - po Mszach św. Zachęcamy, aby tego dnia uczestniczyć we Mszy św. i przez wstawiennictwo NMP z Jasnej Góry polecać sprawy naszej Ojczyzny.

3. W piątek (28.08) zapraszamy z Grupą Misyjną po Mszy św. o godz. 18.00 na Różaniec do Siedmiu Boleści Najświętszej Dziewicy Maryi.

4. Organizujemy, z zachowaniem zasad sanitarnych, pielgrzymkę autokarową na uroczystości maryjne w Wąwolnicy w niedzielę 6.09. Wyjazd planowany jest o godz. 8.30. Koszt – 30zł, zapisy w kiosku parafialnym. Informujemy też, że w tym roku nie odbędzie się dekanalna piesza pielgrzymka na uroczystości MB Kębelskiej w Wąwolnicy.

5. Do skarbonki w drzwiach głównych kościoła można składać ofiary na akcję prowadzoną przez CARITAS „Tornister pełen uśmiechu”.

6. Jest prasa katolicka: „Niedziela” i „Gość niedzielny”. W kiosku parafialnym są też do nabycia podręczniki do nauki religii. Prosimy o zainteresowanie.

7. Bóg zapłać za ofiary indywidualne: bezimiennie – 2x100 zł. Dziękujemy też za złożone w ostatnia niedzielę ofiary na rzecz mieszkańców Bejrutu – zebraliśmy 9 911zł. Za tydzień ofiary na tacę przeznaczymy na prace remontowe budynków parafialnych.

 

8. Jak wspomniane zostało na początku Mszy św. gościmy dzisiaj w naszej parafii przedstawicieli Akademickiego Koła Misjologicznego im. dr Wandy Błeńskiej z Poznania. Podzielą się teraz swoim doświadczeniem misyjnym. Po Mszy św. będziemy mogli się spotkać z nimi przed kościołem, gdzie odbędzie się kiermasz misyjny.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności:

+ Elżbieta BIEDROŃSKA, lat 98 zamieszkała przy ul. Tumidajskiego 2B,
+ Dorota TYNDORF, lat 62 zamieszkała przy ul. Daszyńskiego 11.

Niedziela
   7.00, 9,00, 10.30,
   12.00, 18.00

Dzień powszedni
   7.00, 7.30, 18.00

Adoracja
Najświętszego Sakramentu

   pn-pt, 8.00-18.00

Nowenna
do NMP Nieustającej Pomocy

   środa, 17.45

Nabożeństwa okresowe
   17.15

                             więcej...

zobacz

Sakramenty

I Komunia Święta

Bierzmowanie

Poprzednia wersja strony

iii

strony 

     

 

 

Strona używa plików cookie. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na zapisywanie plików cookie na urządzeniu użytkownika w zależności od konfiguracji przeglądarki.