Parafia pw. św. Antoniego Padewskiego w Lublinie
Adoracja Najświętszego Sakramentu
Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w Naszej Parafii. Przyjdź! Jezus czeka na Ciebie!

VI NIEDZIELA ZWYKŁA - 17 lutego 2019 r.

1. Zachęcamy do udziału w katechezach dla dorosłych i młodzieży. Spotkania są w kaplicy w niedziele i środy o godz. 19.00.

2. Seniorów zapraszamy na rozmowy przy kawie i herbacie w kolejnej odsłonie Kawiarenki Seniora. Spotkanie w środę (20.02) w Domu Katechetycznym w godz. 10.00-12.00.

3. Akcja Katolicka ma swoje kolejne spotkanie we czwartek (21.02) o godz. 19.00 w Domu Katechetycznym.

4. Święto Katedry św. Piotra przeżywać będziemy w piątek (22.02), Msze św. jak w dni powszednie.

5. Od kilku dni trwają prace remontowe w Dolnym Kościele. W niedzielę za tydzień (24.02) ofiary na tacę przeznaczymy na remonty kościoła.

6. Osoby wybierające się na pielgrzymkę w dniach 9-10.03 na Misterium Męki Pańskiej w Krakowie proszone są o potwierdzenie swego wyjazdu przez wpłatę zaliczki w wysokości 50 zł u P. Kasi w kiosku parafialnym.

7. Bóg zapłać za ofiary na rzecz naszej wspólnoty: uczestnicy balu karnawałowego – 375 zł, artyści scen lubelskich – 500 zł, KR św. Hiacynty i Franciszka – 250 zł, bezimiennie – 5x100 zł.

8. Jest prasa katolicka: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Zachęcamy też do odwiedzenia naszego kiosku parafialnego, w nim znajdziemy inne czasopisma, książki i dewocjonalia.

9. Dziękujemy naszym parafialnym uczestnikom ŚDM w Panamie – Karolinie, Marcinowi i ks. Pawłowi. Posłuchajmy teraz świadectwa młodych. Po Mszy św. będziemy mogli obejrzeć kilka zdjęć z wydarzenia, na dłuższą wersję z dodatkowymi niespodziankami zapraszamy do sali ŚDM na godz. 19.00. Młodzież przygotowała też dla nas okolicznościowe kartki. Otrzymać je będziemy mogli przy wyjściu z kościoła.

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do Pana:

+ Wanda GOLIANEK zamieszkała przy ul. Niepodległości 8,
+ Adolf RADZIK zamieszkały przy ul. Niepodległości 4.

V NIEDZIELA ZWYKŁA - 10 lutego 2019 r.

1. Dziękujemy za dzisiejsze słowo ks. Maciejowi Zacharze MIC zaangażowanemu w Drogę Neokatechumenalną. Na zakończenie ogłoszeń usłyszymy jeszcze świadectwo osób z tej wspólnoty. Od dzisiaj rozpoczniemy też w kaplicy o godz. 19.00 katechezy dla młodzieży i dorosłych. Spotkania będą w niedziele i środy. Zapraszamy do udziału.

2. Narzeczeni rozpoczynają dzisiaj cykl przygotowania do sakramentu małżeństwa. Początek o godz. 16.00 w sali ŚDM (wejście od podwórka od strony ul. Kasztanowej).

3. Zapraszamy chorych i osoby im towarzyszące na wspólne przeżywanie w poniedziałek (11.02) w dzień Matki Bożej z Lourdes Światowego Dnia Chorego. O godz. 9.00 będzie dodatkowa Msza św. z modlitwą za chorych. Osobom, które poproszą o to z wiarą i są w podeszłym wieku, przeżywają zagrożenie życia czy trud zmagania z poważną chorobą udzielany będzie też sakrament namaszczenia chorych. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 7.30.

4. Liturgiczny obchód święta św. Cyryla i Metodego, patronów Europy, przeżywać będziemy we czwartek (14.02). Msze św. jak w dni powszednie. W modlitwę tego dnia włączymy osoby pragnące prawdziwie odkrywać i żyć miłością.

5. Chór INSPIRANTE będzie modlił się z nami poprzez swój śpiew w najbliższą niedzielę (17.02) na Mszy św. o godz. 10.30.

6. Nasi parafialni przedstawiciele, którzy uczestniczyli w Światowych Dniach Młodzieży w Panamie, podzielą się swym świadectwem na Mszach św. w niedzielę za tydzień (17.02).

7. Są też jeszcze miejsca na pielgrzymkę w dniach 9-10.03 na Misterium Męki Pańskiej w Krakowie. Zapisy i potwierdzenie swego wyjazdu przez wpłatę zaliczki w wysokości 50 zł u P. Kasi w kiosku parafialnym. Koszt pielgrzymki – 240 zł.

8. W kiosku parafialnym znajdziemy aktualne numery prasy katolickiej: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Jest tam też do nabycia lutowy numer „Głosu św. Antoniego”.

9. Parafialna grupa młodzieży studiującej i pracującej organizuje dzisiaj przed kościołem kiermasz ciast. Ofiary do puszki zbierane także przed kościołem przeznaczone są na pomoc Polakom mieszkającym za wschodnią granicą Polski w ramach projektu Caritas - „Fundusz wschodni”.

10. ŚWIADECTWO OSÓB z DROGI NEOKATECHUMENALNEJ

11. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do Pana:
+ Halina DRABIK zamieszkała przy ul. Tumidajskiego 10,
+ Waldemar OLECH zamieszkały przy ul. Tumidajskiego 10,
+ Marian OSIŃSKI zamieszkały przy ul. Niepodległości 24,
+ Marcin STECIUK zamieszkały przy ul. Trześniowskiej 1,
+ Janina ZYCHOWICZ zamieszkała przy ul. Tumidajskiego 18,
+ Roman PORĘBSKI zamieszkały przy ul. Niepodległości 13B.

IV NIEDZIELA ZWYKŁA - 3 lutego 2019 r.

 1. W naszej comiesięcznej modlitwie za parafian pamiętamy dzisiaj szczególnie o mieszkańcach ulic: Szarotkowa, Trześniowska (domki za wąwozem), Wawrzynowa, Dereniowa, Świdnicka, Jeżynowa, Pigwowa, Wrzosowa.

 2. Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj po Mszy świętej o godz. 12.00.

 3. Dzisiaj wspominamy również św. Błażeja - patrona od chorób gardła. Na Mszy św. o godz. 18.00 będzie udzielone specjalne błogosławieństwo.

 4. W I poniedziałek miesiąca na Mszy św. o godz. 18.00 modlitwa o pokój za przyczyną błogosławionych męczenników z Pariacoto i oddanie czci ich relikwiom.

 5. We wtorek (5.02) z racji wspomnienia św. Agaty będzie na Mszach św. obrzęd poświęcenia chleba, soli i wody.

 6. Z okazji I wtorku miesiąca zapraszamy członków Diakonii Modlitwy Wspierającej Dzieła Parafii do udziału w wieczornej Mszy św. o godz. 18.00. Po Mszy św. oddanie czci relikwiom św. Antoniego z Padwy.

 7. W I czwartek miesiąca (7.02) członkowie Towarzystwa Przyjaciół Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie poprowadzą modlitwę różańcową w intencji alumnów i o nowe powołania kapłańskie o godz. 17.00.

 8. Serdecznie zapraszamy na Koncert Karnawałowy w wykonaniu lubelskich artystów scen muzycznych: Bogusława Matys – sopran, Hubert Świeca – tenor, Andrzej Sikora – bas, Marek Serweta – fortepian, Małgorzata Świeca - prowadzenie koncertu, który odbędzie się w sobotę 9 lutego 2019r. w dolnym kościele o godz. 19.00. W programie najpiękniejsze arie, pieśni i duety z różnych operetek i musicali. Bilety w cenie 20 zł. do nabycia godzinę przed koncertem.

 9. Pierwsze spotkanie nowego cyklu przygotowania do sakramentu małżeństwa odbędzie się w najbliższą niedzielę (10.02) o godz. 16.00 w sali ŚDM. Narzeczeni mogą się jeszcze zapisywać w kancelarii.

 10. Redakcja „Głosu św. Antoniego” organizuje w dniach 9 -10 marca br. pielgrzymkę do Krakowa na Misterium Męki Pańskiej. Program znajdziemy w „Głosie św. Antoniego”. Ciekawy program jest dobrą propozycją dla młodzieży i dorosłych na rozpoczęcie Wielkiego Postu. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce. Zapisy u P. Kasi w kiosku parafialnym.

 11. Jest lutowy „Głos św. Antoniego”. W nim - wiele ciekawych wspomnień o jasełkach, wspólnym kolędowaniu, homilii, a także zdjęć. Jest też zapowiedź przyszłych wydarzeń m.in. plan Nabożeństwa 40-godzinnego. W kiosku parafialnym do nabycia „Niedziela” i „Gość niedzielny”.

 12. Bóg zapłać za ofiary na rzecz naszej parafii: bezimiennie – 200 zł.

 13. Dziękujemy s. Honoracie i wszystkim osobom, które wczoraj wieczorem pomogły sprzątnąć świąteczną dekorację kościoła.

 14. W przyszłą niedzielę (10.02) parafialna grupa młodzieży studiującej i pracującej organizuje kiermasz ciast. Ofiary do puszki w najbliższą niedzielę przeznaczone będą na pomoc Polakom mieszkającym za wschodnią granicą Polski w ramach projektu Caritas - „Fundusz wschodni”.

III NIEDZIELA ZWYKŁA - 27 stycznia 2019 r.

 1. W minionym tygodniu zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Serdecznie dziękujemy za okazaną gościnność, za wspólną modlitwę i przygotowane posiłki. Bóg zapłać za złożone ofiary wyrażające troskę o naszą wspólnotę parafialną.

 2. Dzisiaj przypada 18. rocznica święceń biskupich bpa Józefa Wróbla, pamiętajmy w modlitwie o Dostojnym Jubilacie.

 3. Osoby, których dotyka problem alkoholizmu mogą uzyskać pomoc dziś w domu katechetycznym w godz. 17.00-19.30.

 4. Spotkanie przygotowujące do Bierzmowania dla młodzieży oraz rodziców dzisiaj po Mszy św. wieczornej o godz. 19.00 w kościele.

 5. Spotkanie członków aktywnych i wspierających Legionu Maryi w poniedziałek o godz. 16.00 w domu katechetycznym.

 6. W tym tygodniu mamy I piątek i I sobotę miesiąca. W I piątek spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 16.oo i dodatkowa Msza św. o godz. 16.30. W I sobotę dodatkowa adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej do godz. 21.00.

 7. W sobotę – 2 lutego - Święto Ofiarowania Pańskiego zwane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00. Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na potrzeby zakonów kontemplacyjnych. Tego dnia wypada 21. rocznica święceń biskupich bpa Mieczysława Cisło, pamiętajmy w modlitwie o Dostojnym Jubilacie.

 8. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę (3 lutego) po Mszy świętej o godz. 12.00.

 9. W najbliższą niedzielę modlić się będziemy szczególnie za mieszkańców ulic: Szarotkowa, Trześniowska (domki za wąwozem), Wawrzynowa, Dereniowa, Świdnicka, Jeżynowa, Pigwowa, Wrzosowa.

 10. Świetlica św. Antoniego, działająca przy naszej parafii zaprasza dzieci i młodzież od 7 do 15 lat na czas ferii zimowych. Będą organizowane ciekawe wyjścia oraz warsztaty. Więcej informacji, w tym program ferii, można uzyskać w Świetlicy od poniedziałku do piątku w godzinach od 15.00 do 19.00. Zapraszamy do zapisywania. Ilość miejsc ograniczona.

 11. Dziękujemy za ofiary na rzecz parafii: KR św. Agaty – 340 zł., bezimiennie – 200 zł.

 12. Z okazji DNIA WALKI Z TRĄDEM przed kościołem można złożyć ofiarę na rzecz chorych na trąd.

 13. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

II NIEDZIELA ZWYKŁA - 20 stycznia 2019 r.

1. Dziękujemy za dzisiejszą posługę słowa ks. Grzegorzowi Kolasie. Dziękujemy przy okazji za bardzo życzliwe przyjmowanie grup z naszej parafii, które w ciągu roku odwiedzają parafię w Borowicy. Zachęcamy przy wyjściu z kościoła do wsparcia ofiarami działań podejmowanych w najmniejszej parafii naszej archidiecezji.

2. W godz. 10.00-14.00 Grupa Misyjna zaprasza do sali ŚDM na kawiarenkę afrykańską. Można będzie zobaczyć podsumowanie akcji „AWOKADO NADZIEI”.

3. Na dzisiejsze popołudnie zapraszamy parafian i gości na wspólne kolędowanie. Rozpoczniemy w kościele o godz. 15.00 modlitwą koronki do Bożego Miłosierdzia, od godz. 15.30 w Dolnym Kościele popłyną kolędy i pastorałki, których śpiew poprowadzi Parafialny Zespół Muzyczny i Schola Dziecięca. W przerwie przewidziany jest posiłek.

4. W dniach 22-27 stycznia br. w Panamie będą trwały Światowe Dni Młodzieży, we czwartek 24.01 oficjalnie je otworzy Papież Franciszek. Ciesząc się, że mamy tam naszych przedstawicieli zachęcamy do towarzyszenia im w modlitwie i oglądania transmisji.

5. We czwartek (24.01) o godz. 19.00 w Domu Katechetycznym swoje spotkanie ma Akcja Katolicka.

6. W piątek (25.01) święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Msze św. o godz. 7, 7.30 i 18.

7. Za tydzień w niedzielę (27.01) po Mszy św. o godz. 10.30 zapraszamy do Dolnego Kościoła na jasełka przygotowane przez dzieci z Przedszkola nr 59.

8. Przypominamy o trwających w kancelarii zapisach dla narzeczonych pragnących przygotować się do sakramentu małżeństwa. Spotkania rozpoczniemy w niedzielę – 10 lutego o godz. 16.00, zakończymy - 31 marca br.

9. Przed nami ostatni tydzień wizyty duszpasterskiej, dziękujemy za dotychczasowe spotkania i za składane ofiary. W tym tygodniu odwiedzimy:

21.01.19      poniedziałek  godz. 15.30 Tumidajskiego 16 i 18
22.01.19      wtorek            godz. 15.30 Tumidajskiego 20 i 22 oraz uzgodnione wizyty

10. Prasa katolicka: „ Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz inne czasopisma i publikacje są w kiosku parafialnym.

11. Bóg zapłać za ofiary na remont kościoła: bezimiennie 2x100 zł.

12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana:
+ Zofia SYKUT zam. przy ul. Niepodległości 10,
+ Mirosław STEFANIAK zam. przy ul. Niepodległości 30.

Niedziela
   7.00, 9,00, 10.30,
   12.00, 18.00

Dzień powszedni
   7.00, 7.30, 18.00

Adoracja
Najświętszego Sakramentu

   pn-pt, 8.00-18.00

Nowenna
do NMP Nieustającej Pomocy

   środa, 17.45

Nabożeństwa okresowe
   17.15

                             więcej...

zobacz

Sakramenty

I Komunia Święta

Bierzmowanie

Poprzednia wersja strony

iii

strony 

     

 

 

Strona używa plików cookie. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na zapisywanie plików cookie na urządzeniu użytkownika w zależności od konfiguracji przeglądarki.