Parafia pw. św. Antoniego Padewskiego w Lublinie
Adoracja Najświętszego Sakramentu
Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w Naszej Parafii. Przyjdź! Jezus czeka na Ciebie!

Najbliższe wydarzenia parafialne

Po wakacyjnej przerwie przed nami ostatnia część obchodów Jubileuszu 30-lecia naszej parafii.

Pragniemy zauważyć środowiska dzieci, grup i wspólnot funkcjonujących w naszej parafii oraz wspomnieć w modlitwie naszych zmarłych.

Jak często sobie przypominaliśmy w Roku Jubileuszowym, wydarzenia wokół tych grup to najpierw okazja do wdzięczności za wspomniane osoby, ale również wyraz troski i zawierzenia dalej Bogu pracy duszpasterskiej z nimi, czy pielęgnowanie pamięci w modlitwie, kontynuowanie dzieł rozpoczętych przez osoby, jeśli chodzi o zmarłych.

Stacja jubileuszowa wokół dzieci -17 września 2017 r. o godz. 10.30, to będzie wspólnie z nimi przeżyta Eucharystia.

Od lat dzieci z rodzicami gromadzą się w roku szkolnym na specjalnych Mszach z ich udziałem w Dolnym Kościele. To nie tylko danie możliwości bardziej, jak niektórzy określają, swobodnego przeżycia liturgii z udziałem dzieci zwłaszcza tych najmłodszych. To również czas powolnego wprowadzania dzieci w przestrzeń sakralną, pogłębiania katechezy i formowania rodziców. Szczególna grupą uczestniczącą w tych Mszach św. są dzieci przygotowujące się do I Komunii św. Zdajemy sobie sprawę, po świadectwach rodziców, którzy aktywnie się włączyli w te Msze św. i spotkania im towarzyszące, jak wiele dzięki temu ożywić się może w ich rodzinach na płaszczyźnie wiary, ale też w konsekwencji w ich relacjach, ich życiu rodzinnym. Pragniemy iść dalej w tym kierunku, aby pomagać i towarzyszyć rodzicom na drodze wychowywania młodego pokolenia i przekazywania im wartości, wśród których jakże uniwersalne są te, które wypływają z wiary. Dla dzieci mamy propozycję angażowania się w kilka grup funkcjonujących w naszej parafii. Powiemy o tym więcej na spotkaniu po Mszy św. 17.09.

Stacja kolejna – 22 października 2017 r., to zauważenie wspólnot i grup funkcjonujących w naszej parafii. Mamy ich wielki wachlarz, choć zdajemy sobie też sprawę, że pewnie niektórzy mogą szukać jeszcze czegoś innego. Warto jednak z bliska poznać to co wydaje już owoce i jest znakiem zaangażowania wielu naszych parafian. Spotkanie Jubileuszowym będzie swoistym Świętem Wspólnot ze znakiem zaproszenia dla nowych członków. Pierwsza część spotkania o godz. 15.00 będzie m.in. świadectwem osób ze wspólnot i prezentacją swych środowisk. Eucharystia o godz. 18.00 mocno wskaże źródło życia każdej ze wspólnot.

Stacja zamykająca Jubileusz – 5 listopada 2017 r. godz. 12.00, to Modlitwa za Zmarłych Parafian. Mamy wobec Pana Boga wiele wdzięczności za wielu parafian, którzy zostawili nam duchowe i materialne znaki swojej wiary. Pragniemy pamiętać w modlitwie o wszystkich zmarłych, bo jest to znak naszej miłości. Wyjątkową osobą, o której nie sposób zapomnieć jest nasz pierwszy Proboszcz i budowniczy kościoła – ks. prałat Stanisław Róg. Tego dnia poświęcimy dedykowana jemu tablicę pamiątkową oraz nagrobek na cmentarzu. Pragnę podziękować tym wszystkich, którzy z serca włączyli się swoimi ofiarami przeznaczając je na te cele.

Niech te wydarzenia Jubileuszowe i udział w nich otworzą nas na dalsze prowadzenie przez Ducha Świętego działań podejmowanych w naszej parafii. Te ostatnie niech będą wyrazem chwały dla Boga i uświęcania nas.

ks. Proboszcz Marek Urban

Niedziela
   7.00, 9,00, 10.30,
   12.00, 18.00

Dzień powszedni
   7.00, 7.30, 18.00

Adoracja
Najświętszego Sakramentu

   pn-pt, 8.00-18.00

Nowenna
do NMP Nieustającej Pomocy

   środa, 17.45

Nabożeństwa okresowe
   17.15

                             więcej...

zobacz

Sakramenty

I Komunia Święta

Bierzmowanie

Poprzednia wersja strony

iii

strony 

     

 

 

Strona używa plików cookie. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na zapisywanie plików cookie na urządzeniu użytkownika w zależności od konfiguracji przeglądarki.