Parafia pw. św. Antoniego Padewskiego w Lublinie
Adoracja Najświętszego Sakramentu
Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w Naszej Parafii. Przyjdź! Jezus czeka na Ciebie!

Świadectwa gości z Kalifornii

To już prawie dwa miesiące od Światowych Dni Młodzieży w Polsce. Nasi goście będąc w Polsce w rozmowie z Głosem św. Antoniego  przekazali swoje wrażenia

 DSCN6897

Ks. Ivan Hernandez Melchor z Fresno w Kalifornii

Przyjechało nas razem 58 osób z różnych nacji, miejsc i w różnym wieku. Modląc się razem tu na trawie Błoni odczuwamy różne emocje – radość, szczęście i najważniejsze – wiarę w Chrystusa Kościoła powszechnego. Jesteśmy zachwyceni jego wiarą, co pozwala nam jeszcze bardziej kochać Chrystusa.

Chciałbym specjalnie podziękować parafii św. Antoniego z Padwy w Lublinie za ukazanie nam wielu pięknych rzeczy – wielką gościnność, przyjaźń i uprzejmość. Lublin jest pięknym miastem kultury i historii. Ukazało nam głęboki sens zależności kultury, człowieczeństwa i przyjaźni.

Edgar Briseño

Jesteśmy bardzo poruszeni, że możemy być tu dzisiaj. Do wyjazdu przygotowywaliśmy się przez prawie dwa lata, by dzisiaj przeżywać takie przepiękne doświadczenia. Jesteśmy grupą 24 osób z parafii św. Antoniego Padewskiego z Fresno. Razem 58 osób z naszej diecezji Fresno. Ciężko pracowaliśmy, by teraz być w Waszym kraju, w Krakowie.

Pierwszym doświadczeniem po przyjeździe był pobyt w diecezji lubelskiej. To było wspaniałe doświadczenie – parafianie, wolontariusze i cudowni księża, wszyscy pełni energii, gościnności. To było niesamowite. Zakochaliśmy się w Lublinie, w Krakowie i Polsce. Wszyscy są tacy mili dla nas.

Kraków jest oczywiście większym miastem i tu odbywa się spotkanie z papieżem Franciszkiem. To przepiękne przeżycie. (…) Cieszymy się na niedzielną Mszę św. Jesteśmy już bardzo podekscytowani, mimo zmęczenia fizycznego, ale nasze emocje są bardzo wysokie. Podtrzymuje nas widok tysięcy ludzi pełnych energii, tak wielu flag różnych narodów, co wprowadza w poczucie jedności – właśnie teraz i tutaj. Wszystko jest przepiękne.

Maria Hernandez

Podróż do Polski była męcząca. Ale gdy wyszliśmy już w Lublinie z autobusu i zobaczyliśmy ludzi przed kościołem tak wcześnie rano, zrobiło to na nas ogromne wrażenie – ludzie pełni miłości – byliśmy bardzo zaskoczeni. Nasi gospodarze szybko stali się naszą nową rodziną, a pobyt był komfortowy. (…) Spotkaliśmy się z wielką hojnością, myślę że charakterystyczną dla innych Polaków. Mam nadzieję, że w przyszłości uda mi się jeszcze raz przyjechać do Polski, która, jak myślę, jest krajem świętości, bo przewodzi mu święte miejsce, czyli Częstochowa.

 Było dla mnie czymś oczywistym uczestniczenie w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie. Mimo dystansu oraz słów, które mogły zniechęcić lub przestraszyć typu, że może ci się coś stać, i że teraz taki niestabilny czas, ja przyjechałam.
   Może to prozaiczny powód, ale moim pragnieniem było zobaczyć Ojca Świętego Franciszka na żywo. Będąc na Kanonizacji Św. Jana Pawła II z powodu wielkich tłumów, oraz niskiego wzrostu ( tu przypomina mi się  Zacheusz i sykomora) nie było mi dane zobaczyć Ojca Świętego. Moje marzenie jednak się spełniło właśnie na ŚDM. Moje serce biło z całych sił, jak zobaczyłam tego niestrudzonego, najprawdziwszego głosiciela Jezusa Chrystusa. Piękne to było uczucie. ŚDM to spotkanie z Papieżem, ale co najważniejsze spotkanie z Jezusem. Te słowa towarzyszyły mi od wielu tygodni przed ŚDM- ja muszę tam pojechać, żeby spotkać Go, spotkać Jezusa. Jak się okazuje, żeby spotkać go, trzeba jak usłyszałam w dzisiejszej Ewangelii, a pisze to ( 05/08/16) ' jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój...' . Ojciec Święty, nie mówił o wygodach tego świata, że są złe, on przestrzegał, że nie można się w nich ' kąpać' zasiedzieć, zbyt dobrze się poczuć. To właśnie Papież Franciszek zachęcał nas do dążenia do spełnienia marzeń, aby z nich nie rezygnować, ale walczyć o nie, mimo że może to nas kosztować poniesienie trudu. Mam takie doświadczenie, że to właśnie trudne sytuacje, przybliżają nas do Boga, bo możemy ni jako łączyć się  z Nim, a On już się zatroszczy o wyprowadzenie dobra z tych wszystkich trudności. Warto być i przeżyć ŚDM – chociażby dla kilku rozmów z nowo
poznanymi osobami, dla kilku spojrzeń w głąb siebie i innych oraz dla tych kilku chwil przy Jezusie, sam na sam, tylko On i ja – przyjaciele.

Niedziela
   7.00, 9,00, 10.30,
   12.00, 18.00

Dzień powszedni
   7.00, 7.30, 18.00

Adoracja
Najświętszego Sakramentu

   pn-pt, 8.00-18.00

Nowenna
do NMP Nieustającej Pomocy

   środa, 17.45

Nabożeństwa okresowe
   17.15

                             więcej...

zobacz

Sakramenty

I Komunia Święta

Bierzmowanie

Poprzednia wersja strony

iii

strony 

     

 

 

Strona używa plików cookie. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na zapisywanie plików cookie na urządzeniu użytkownika w zależności od konfiguracji przeglądarki.