Parafia pw. św. Antoniego Padewskiego w Lublinie
Adoracja Najświętszego Sakramentu
Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w Naszej Parafii. Przyjdź! Jezus czeka na Ciebie!

Pielgrzymka do Włoch

SZKOLE WIARY ŚW.ANTONIEGO I FRANCISZKA

ASYŻ  – RZYM – WATYKAN – PADWA

PROGRAM RAMOWY 6 DNI

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników w Lublinie i wyjazd we wczesnych godzinach rannych. Przejazd na nocleg w okolice Tarvisio. W tym dniu nie ma obiadokolacji.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Asyżu. Pod miastem św. Franciszka nawiedzimy bazylikę Matki Bożej Anielskiej. Zobaczymy Porcjunkulę – pierwszy kościół Braci Mniejszych i celę, w której zakończył swe życie św. Franciszek. W Asyżu udamy się do  bazyliki św. Franciszka - zobaczymy kościół górny ze słynnymi freskami Giotta z życia Świętego oraz kościół dolny z kryptą, gdzie złożone jest ciało św. Franciszka. Udamy się także do postawionej w latach 12571260 na miejscu kościoła św. Jerzego gotyckiej Bazyliki św. Klary z kryptą i relikwiami Świętej. Nawiedzimy także kościół San Damiano. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Rzymu.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do Rzymu. Udamy się do Watykanu. W zależności od obecności Ojca Świętego w Watykanie, weźmiemy udział w Audiencji Generalnej. Przejazd na Zatybrze.  Spacer po dzielnicy. Nawiedzimy Bazylikę Matki Bożej Zatybrzańskiej – prawdopodobnie najstarsze miejsce kultu maryjnego w Rzymie oraz Bazylikę św. Cecylii. Następnie udamy się na Awentyn, gdzie zobaczymy m.in.: Circus Maximus, Bazylikę św. Sabiny, Kościół św. Bonifacego i Aleksego, panoramę z ogrodu pomarańczowego, kościół Matki Bożej in Cosmedin ze słynnymi Ustami Prawdy, antyczne świątynie i Łuk Janusa na Forum Boarium. Przejazd do Watykanu. Zwiedzanie Bazyliki Świętego Piotra: przedsionek i drzwi święte, kaplica Piety Michała Anioła. Nawiedzimy kaplicę św. Sebastiana z grobem św. Jana Pawła II. Czas na modlitwę prywatną. Zobaczymy, także baldachim Berniniego, ołtarz główny. Zejście do grot watykańskich, które są miejscem pochówku papieży. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Padwy. Nawiedzenie  Bazyliki św. Antoniego. Msza św. i czuwanie przy grobie Świętego. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Padwy.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do Padwy. Przejście przez Prato della Valle. Nawiedzimy bazylikę św. Justyny, gdzie według tradycji pochowany jest św. Łukasz Ewangelista. Starówką dojdziemy do bazyliki św. Antoniego, zwaną „cudem Padwy” z sarkofagiem Świętego oraz kaplicą polską. Spacer po mieście. Nawiedzenie sanktuarium pw. św. Leopolda Mandića – kapucyna, Apostoła Sakramentu Pojednania, żyjącego w latach 1866 – 1942. Kościół znajduje się w kompleksie zabudowań klasztornych kapucynów. Dzięki cudownemu wydarzeniu z czasów II wojny światowej pielgrzymi również dzisiaj mogą oglądać celę, w której  Święty spowiadał przez ponad czterdzieści lat. W sanktuarium można zobaczyć obrazy przedstawiające św. Leopolda, a także jego zdjęcia, liczne wota, używane przez niego szaty liturgiczne, mszał i naczynia, habit, laskę, a nawet jego okulary. Na widok publiczny wystawiona jest także relikwia prawej dłoni (pokryta żywicą w celu ochrony przed zniszczeniem). Wzniesiona prawa dłoń w geście udzielenia rozgrzeszenia przypomina posługę spowiednika, jaką pełnił przez całe swoje życie.  Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Tarvisio.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie pielgrzymki w późnych godzinach wieczornych.

TERMIN:        9 – 14.11.2015
CENA:          1560 zł

 

ZAPEWNIAMY:

• przejazd komfortowym autokarem

• 5 noclegów w hotelach *** w pokojach 2-3 os. z łazienkami,

• 5 śniadań, 4 obiadokolacje,

• opiekę i informację turystyczną pilota,

• ubezpieczenie KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 10 000 € i NNW do 2 000 € i NNW do 5000 zł w RP

 

UWAGI:

• Program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom

• Dokument niezbędny do podróży: dowód osobisty lub paszport

• Jest to wyjazd o charakterze pielgrzymkowym z opieką duchową kapłana i z możliwością uczestnictwa w Mszach

   Świętych.

• Na bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz inne wydatki programowe należy przeznaczyć około 50

Kontakt:

Ks. Mirosław Matuszny tel.  604 988 929

Ks. Marek Urban tel. 603 656 081

Zapisy na pielgrzymkę w kancelarii parafialnej. Przy zapisie wpłacamy zaliczkę 500 zł.

 

Niedziela
   7.00, 9,00, 10.30,
   12.00, 18.00

Dzień powszedni
   7.00, 7.30, 18.00

Adoracja
Najświętszego Sakramentu

   pn-pt, 8.00-18.00

Nowenna
do NMP Nieustającej Pomocy

   środa, 17.45

Nabożeństwa okresowe
   17.15

                             więcej...

zobacz

Sakramenty

I Komunia Święta

Bierzmowanie

Poprzednia wersja strony

iii

strony 

     

 

 

Strona używa plików cookie. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na zapisywanie plików cookie na urządzeniu użytkownika w zależności od konfiguracji przeglądarki.