Parafia pw. św. Antoniego Padewskiego w Lublinie
Adoracja Najświętszego Sakramentu
Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w Naszej Parafii. Przyjdź! Jezus czeka na Ciebie!

ZACHĘCAMY DO WSPARCIA LECZENIA NASZEGO PARAFIANINA


       Jako parafia co raz podejmujemy różne formy wsparcia dla osób, które zwracają się do nas z pomocą. Ostatnio poruszyła nas sytuacja jednego z naszych parafian - pana Zdzisława Małysza, a zwłaszcza wielkie, pełne skromności, ale z niesamowitym zaangażowaniem zmaganie jego żony o przywrócenie sprawności męża. Planowaliśmy zbiórkę na wsparcie rehabilitacji pana Zdzisława, ale sytuacja zagrożenia koronawirusem uniemożliwiła przynajmniej w tym czasie takie działaniania. Zachęcamy zatem taką formą przez podanie numeru konta CARITAS Archidiecezji Lubelskiej i numeru KRS (przy odpisie z podatku) o wpieranie leczenia Zdzisława Małysza. Poniżej zamieszczamy też słowo jego przyjaciół, które oddaje bliżej sylwetkę pana Zdzisława i jego żony IMG1 20200319 095654899  4Anny, jak też opisuje sytuację w której się znaleźli.

 CARITAS Archidiecezji Lubelskiej 

konto nr 46 1240 1503 1111 0000 1752 8351
z dopiskiem: leczenie Zdzisław Małysz.


Przy odpisie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP):

nr KRS 0000204819 cel szczegółowy: Leczenie Zdzisław Małysz

       Zapewne część z Państwa zna naszego przyjaciela Zdzisława, bo moze jest Waszym sąsiadem, znajomym, przyjacielem. Ci co go znają, wiedzą, jak piękne świadectwo miłości do bliźniego dawał swoim życiem. Przez wiele lat pracował społecznie jako założyciel Straży Ochrony Zwierząt w Lublinie. To co go zawsze wyróżniało spośród obrońców czworonogów, to fakt, że nie zapominał o człowieku. Zmieniał życie zwierząt pomagając ludziom. Do każdego podchodził z należytym szacunkiem i zrozumieniem, którego nam młodszym kolegom brakowało. Ania i Zdzisław to przyjaciele jakich dziś jest niewielu. Zawsze wiedzieliśmy, że w każdej chwili możemy do nich zadzwonić i o każdej porze w dzień czy w nocy będą gotowi nam pomóc.

Dziś oni potrzebują naszej pomocy.

        Zdzisław na skutek wypadku doznał urazu kręgosłupa i został sparaliżowany. Miesiąc czasu leżał w belgijskim szpitalu w Gent. Paraliż nie ustąpił. Przy Zdzisiu codziennie czuwała jego kochana żona Ania. Było to wielkie obciążenie dla nich obojga, ponieważ byli w obcym miejscu, daleko od domu, rodziny i przyjaciół.

       W lubelskim szpitalu nie było dla niego miejsca. Sprawą Zdzisława zainteresował się wtedy Rzecznik Praw Pacjenta i w dniu 21 czerwca 2019 roku został przetransportowany do Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 4 w Lublinie. Zoperowany został 25 lipca. Lubelscy lekarze nie dają nadziei na sprawność. Jednak my wierzymy, że Zdzisio jeszcze stanie na nogi, a przynajmniej odzyska sprawność w rękach co ułatwi normalne funkcjonowanie. Dziś walczymy o każdy mały krok w stronę sprawności. Zdzisław obecnie znajduje się w ośrodku neurorehabilitacji w Tajęcinie, gdzie pracują z nim najlepsi specjaliści.

       Dzięki zbiórce na portalu pomagam.pl, oraz darowiznom ludzi dobrych serc, udało się opłacić dwa turnusy, których koszt to w sumie 40 000 zł. Łzy radości pojawiły się u nas, gdy otrzymaliśmy filmik, na którym Zdzisław rusza ręką. Koszty są ogromne, nie tylko te związane z rehabilitacją. Zwracamy się z ogromną prośbą do wszystkich Państwa o pomoc dla naszych przyjaciół. Oni nigdy nie odwracali się od nikogo w potrzebie, dajmy im wiarę w to, że dobro powraca.

       Przyjaciele Anny i Zdzisława Małyszów

Niedziela
   7.00, 9,00, 10.30,
   12.00, 18.00

Dzień powszedni
   7.00, 7.30, 18.00

Adoracja
Najświętszego Sakramentu

   pn-pt, 8.00-18.00

Nowenna
do NMP Nieustającej Pomocy

   środa, 17.45

Nabożeństwa okresowe
   17.15

                             więcej...

zobacz

Sakramenty

I Komunia Święta

Bierzmowanie

Poprzednia wersja strony

iii

strony 

     

 

 

Strona używa plików cookie. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na zapisywanie plików cookie na urządzeniu użytkownika w zależności od konfiguracji przeglądarki.